Ödüller

Kurucularımızdan Ömrüm Ergüven tek Türk kadını olarak DÜNYA LİSTESİNDE!

Dünya çapında 146 farklı ülkede kuruluşu ve 4 milyondan fazla üyesi olan Uluslararası Eczacılık Federasyonu (FIP), kadınların eğitim ve bilim alanında gelişimlerini destekleyen bir program organize ediyor. “Women in Science and Education (WISE)” ismini verdikleri bu program bu yıl FIPWISE Rising Stars yani “Yükselen Yıldızlar” başlığı altında bir liste düzenliyor. Dünya genelinde, kendi alanında genç, başarılı ve fark yaratmış kadınlar aday gösterilerek bir liste belirleniyor ve bu isimlerin hayat hikayeleri tüm dünyada paylaşılarak “Yükselen Yıldızlar” olarak anılıyor.

Bayer'in hazırladığı g4 sTArt-up haritasına girdik!

Bayer’in öncülük ederek yayınladığı Türkiye’nin dört bir yanından girişimlerin paylaşıldığı Dijital Sağlık Girişimleri Haritası’nda Sanal Eğitim & VR kategorisi altında Pharmaino olarak yer aldığımızı söylemekten gurur duyuyoruz! 

Bayer’e ülkemizdeki start-up ekosistemine verdikleri katkılardan dolayı teşekkür ederiz.

Stay with Pharmaino! Stay with Science! 

Metaverse Hackathon 2022 - Jüri Özel Ödülü

Gamfed Türkiye ve Coderspace iş birliğiyle düzenlenen ve alanında uzman jüri üyelerinin bulunduğu Türkiye’nin ilk Metaverse Hackathon’da final etabında sunum yapan tek sağlık projesi olarak 15 ekip arasından yarıştık ve jüri Özel Ödülü kazanan projeler arasında yer aldık.

Eczacı Dergisi, Altın Havan Genç Girişimci Eczacı Ödülü - 2021

PharmaIno kurucu ortaklarımız Ecz. Ömrüm Ergüven ve Ecz. B. Sefa Mumay eczacılık sektörünün Oscar’ı olarak bilinen Altın Havan Ödülleri’nin 11. Yılında “Genç Girişimci Eczacı” kategorisinde ödüle layık görüldüler.

INNOV8: Pharmacy and InnovatIon CompetItIon 2021 – Dünya Dördüncülüğü

Dünya çapında 100’den fazla ülkede 500.000’den fazla eczacılık öğrencisini ve mezununu temsil eden International Pharmaceutical Students’ Federation (Uluslararası Eczacılık Öğrencileri Federasyonu) tarafından düzenlenen “INNOV8: Pharmacy Innovation Competition” adlı proje yarışmasında, Pharmaino ekibi olarak “SuppChain: Artificial Intelligence Based Blockchain Application that Ensures the Reliable and Rational Drug Use of Pharmaceutical and Non-Pharmaceutical Products” adlı projemizle yer aldık. Toplam 70 farklı ülkeden gönderilen 100 proje arasından seçilen dördüncülük ödülü kazandık.

Health tech hackathon 2020- girişim hızlandırma ödülü

Ağustos 2020’de 48 saatlik Healtech Covid19 Hackathonu’na SuperPharmacist projemiz ile katıldık. 48 saatlik çalışmanın ardından 30 jurinin değerlendirmesiyle 108 proje arasından ilk 25’e girerek “Girişim Hızlandırma Programı Ödülü” almaya hak kazandık.

Doctorclub Awards - Yılın AR-GE İnovasyon Uygulaması Kategorisi'nde 2020 Finalistliği

Doctor Club Awards tarafından düzenlenen “Türkiye’nin Sağlık Ödülleri” programında Yılın Ar-Ge/İnovasyon Uygulaması Kategorisi’nde aday gösterilerek finalist olduk.

INNOV8: Pharmacy and InnovatIon CompetItIon Dünya İkinciliği

Dünya çapında 92 ülkede 500.000 eczacılık öğrencisini ve mezununu temsil eden International Pharmaceutical Students Federation (Uluslararası Eczacılık Öğrencileri Federationu) tarafından düzenlenen “INNOV8: Pharmacy Innovation Competition” adlı proje yarışmasında, Pharmaino Science ekibi olarak Innovative Simplified Prospectus Contributing to Rational Drug Use with Augmented Reality and Artificial Intelligence Applications (Arttırılmış Gerçeklik ve Yapay Zeka Uygulamalarıyla Akılcı İlaç Kullanımına Katkıda Bulunan Sadeleştirilmiş İnovatif Prospektüs) adlı projemizle yer aldık. Toplam 70 farklı ülkeden gönderilen 200 proje arasından seçilen ikincilik ödülü kazandık.

Ulukaya Girişimi 2019 – Fellow Programı Ödülü

Kurucularımızdan Beşir Sefa MUMAY, SuperPharmacist projemizle katıldığı Ulukaya Girişimi 2019’da 30448 proje arasından seçilen 24 projeden biri olarak Amerika’da geliştirilmeye hak kazanmıştır.